Huawei, MatePad Air PaperMate Edition’ı küresel pazarlarda sunuyor

Huawei, dün Dubai’de düzenlediği bir etkinlikte global pazarlar için MatePad Pro 13.2 ve FreeClip açık kulaklık modellerini tanıttı. Marka, ayrıca MatePad Air PaperMate Edition adında ek bir tablet duyurdu. Bu tablet, daha önce Mayıs ayında Çin’de tanıtılan MatePad Air’e benzer özellikler taşıyor. Tablet hakkındaki tüm detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Huawei MatePad Air PaperMate Edition, 2.800 x 1.840 piksel çözünürlüğe sahip 11.5 inçlik bir ekranla geliyor. Ekran, 144Hz yenileme hızı özelliğine sahip. Ekran, ışık müdahalesini ortadan kaldırdığı ve kağıt gibi görsel bir deneyim sunduğu söylenen nano seviye anti-parlama kazıma teknolojisi ile donatılmış. Tablet, 4.096 seviye basınç hassasiyetine sahip ikinci nesil Huawei M-Kalem ile uyumlu ve kağıt üzerine kalem deneyimi sunmayı hedefliyor.

Huawei, MatePad Air PaperMate Edition’ı küresel pazarlarda sunuyor

Huawei MatePad Air PaperMate Edition, sadece 6.5mm incelikte ve 509 gram ağırlığında. Arka panelde, tek 13MP sensörlü bir hap şeklinde kamera modülü bulunuyor. Ön tarafta ise 8MP selfie kamerası mevcut. Ses açısından, tablet dört hoparlör ve dört mikrofon ile donatılmış.

Cihazın iç kısmında, Snapdragon 888 işlemci bulunuyor. Cihaz, 12GB RAM ve 256GB depolama kapasitesi ile geliyor. Cihaz, 40W şarj desteğine sahip 8.300mAh pil ünitesi tarafından destekleniyor. Yazılım açısından, tablet kutudan çıktığı anda çeşitli özelliklere sahip HarmonyOS 3.1 ile çalışıyor.

Huawei MatePad Air PaperMate Edition’ın fiyatı 649 Euro olarak belirlenmiş. Cihaz, paket içeriğinde bir klavye ile birlikte geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x