Apple Vision Pro, 2024 Mart’ında çıkacak, ancak kötü haberler de var!

Teknoloji meraklıları muhtemelen Mark Gurman’ın adını duymuşlardır. Özellikle Apple konusunda oldukça bilgili olan Gurman, şirketin diğerlerinin belki de bilmediği ürün ayrıntılarını sıkça ortaya koyar. Şimdi, çok beklenen karma gerçeklik kulaklığı Apple Vision Pro hakkında bir iddiayla ortaya çıktı. Ona göre, bu beklenen ürün, Amerika Birleşik Devletleri’nde 2024 yılının Mart ayında ilk kez satışa sunulacak.

Ancak bu, Apple’ın orijinal planı değildi. Şirket, ürünü Ocak ayında piyasaya sürmeyi düşünüyordu. Ne yazık ki, tedarik zincirindeki bazı sorunlar ve beklenenden daha uzun süren testler, bu planları bozdu. Sonuç olarak, Apple Vision Pro’nun piyasaya sürülmesi iki ay gecikti. Peki, geri kalan dünya ne zaman satın alabilecek?

Apple Vision Pro, 2024 Mart’ında çıkacak, ancak kötü haberler de var!

Gurman’ın araştırmasına göre, cihazın Kanada ve Birleşik Krallık’ta 2024 yılının sonuna kadar satın alınabilir olması bekleniyor. Ne yazık ki, dünyanın geri kalan bölgelerindeki satışlar 2025’in son aylarına kadar uzanacak gibi görünüyor. Tabii ki, birçok ülkede 3.500 dolarlık Apple ürünü için kuyruklar oluşmayabilir. Yine de bu sınırlı bulunabilirlik, kullanıcılar tarafından pek olumlu karşılanmayabilir.

Ancak 2025’e kadar beklemek, ilk başta düşündüğü kadar kötü olmayabilir. Zaten Apple’ın daha uygun fiyatlı bir Vision Pro modeli üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu modelin, 2025’in sonuna veya 2026’nın başına kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu sayede kullanıcılar, benzer özelliklere sahip bir ürünü çok daha düşük bir maliyetle elde edebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x