Analist: Bu 3 Boğa Altcoin Şubat’ta Bitcoin’e Fark Atacak!

Bitcoin’in 14 Ocak’tan bu yana yaşadığı düşüşe rağmen, bu 3 altcoin pozitif fiyat hareketi gösterdi. Kripto analisti Valdrin Tahiri’ye göre bu üç altcoin Bitcoin karşısında boğa formasyonları sergiliyor. Bu yüzden, Şubat ayında Bitcoin’den daha iyi performans göstermeleri mümkün.

LINK fiyat tahmini: Altcoin uzun vadeli direnci kırdı

Haftalık zaman dilimi teknik analizi, LINK fiyatının Haziran 2020’den bu yana azalan bir direnç trend çizgisi altında düştüğünü gösteriyor. Düşüş, Haziran 2023’te ₿0,00018’lik düşük bir seviyeye yol açtı. Hareket görünüşte 0,00023 dolar destek alanından bir bozulmaya neden oldu. Bununla birlikte, LINK kısa bir süre sonra onu geri aldı. Ayrıca, düşüşü bir sapmaya (kırmızı daire) dönüştürdü. Altcoin fiyatı 1.100 günden fazla bir süre sonra trend çizgisinden çıktı. Ayrıca, düşmeden önce Kasım ayında ₿0,00045 gibi yüksek bir seviyeye ulaştı. Bunu takip eden düşüş, ₿0,00042 alanını direnç olarak doğruladı.

Düşüşe rağmen, LINK yeniden ayağa kalktı ve başka bir kırılma deniyor. Başarılı olursa, fiyatın ₿0.00075’teki bir sonraki dirence yükselmesi mümkün. Bu da %100 artış anlamına geliyor. Bu arada, günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) yukarı yönlü hareketi destekliyor. Yatırımcılar, bir piyasanın aşırı alınıp satılmadığını ve bir varlığın biriktirilip biriktirilmeyeceğini veya satılıp satılmayacağını değerlendirmek için RSI’yı bir momentum göstergesi olarak kullanır. RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı doğruysa boğalar hala avantajlıdır. Ancak değer 50’nin altındaysa bunun tam tersi geçerlidir. LINK için RSI 50’nin üzerinde ve artıyor. Her ikisi de altcoin için boğa işaretidir.

LINK/BTC 2 Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş LINK fiyat tahminine rağmen, ₿0,00042 seviyesinin üzerine çıkılamaması, ₿0,00022 seviyesindeki en yakın desteğe %40’lık bir düşüşü tetikleyebilir.

FXS fiyat tahmini: Birikimi tamamlıyor

Frax Share (FXS) fiyatı, 2022’nin başında tüm zamanların en yüksek fiyatı olan ₿0,0012’den bu yana azalan bir direnç trend çizgisinin altına düşmüştü. Trend çizgisi birkaç kez doğrulandı ve Kasım 2023’te ₿0,00013’e kadar düştü. Fiyat o zamandan beri arttı. Dahası, iki hafta önce trend çizgisinden çıktı. O sırada trend çizgisi yaklaşık 730 gündür yerinde duruyordu. Kırılmadan önce, haftalık RSI altı aydan uzun bir süre boyunca boğa sapması oluşturdu. Böyle bir sapma nadirdir ve genellikle yükseliş trendinin tersine dönmesine yol açar. FXS artışı devam ederse, altcoin mevcut fiyatının %100 üzerinde olan ₿0,00048 direncine ulaşması mümkün.

FXS/BTC Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş FXS fiyat tahminine rağmen, direnç trend çizgisinin altındaki haftalık kapanış %30’luk bir düşüşü ₿0,00016 seviyesine tetikleyebilir.

ETH fiyat tahmini: Lider altcoin boğa ayrışması yaratıyor

BTC’den daha iyi performans gösterebilecek son altcoin Ethereum (ETH). ETH fiyatı 1.600 gün boyunca yükselen bir destek trend çizgisi boyunca arttı. Yakın zamanda, trend çizgisi Ocak ayının başında doğrulanarak (yeşil simge) büyük bir boğa mum çubuğu oluşturdu. İlginç bir şekilde, haftalık RSI bir boğa sapması oluşturdu. Ayrıca, aşırı satım bölgesinin dışına çıktı. Daha önce ETH, yukarı yönlü hareket başladığında böyle bir sapma yaratmıştı. ETH fiyatı, azalan direnç trend çizgisinden (kesikli) çıkarak yükseliş trendinin tersine döndüğünü teyit edecektir. Ardından, ₿0,08’deki bir sonraki dirence %50 oranında artış mümkün.

ETH/BTC Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Yükselen ETH fiyat tahminine rağmen, yükselen destek trend çizgisinin altında bir haftalık kapanış, ₿0,036’daki en yakın desteğe % 30’luk bir düşüşü tetikleyebilir.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x