Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu’nun Maç Esnasındaki Sinirine İsmail Saymaz’dan “Fon” Göndermesi

Dün akşam Ankaragücü – Çaykur Rizespor maçında hiç istenmeyen anlar yaşandı. Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın maçın hakemi Halil Umut Meler’e yumruk atması tüm futbol camiası tarafından tepki gördü. Yaşanan saldırının ardından Emre Belözoğlu’nun, olayın 15 saniye kadar öncesinde Meler’e hakaret ettiği iddia edildi. Bu anlar gören gazeteci İsmail Saymaz, Seçil Erzan fonuna göndermede bulunarak bir yorum yaptı.

Dün akşam gerçekleşen Ankaragücü – Çaykur Rizespor maçında, Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın hakem Halil Umut Meler’e yumruk attığı anlar gündeme bomba gibi düştü.

Süper Lig 15. haftada karşı karşıya gelen Ankaragücü ve Rizespor maçının bitiş düdüğünün çalmasının hemen ardından, Başkan Faruk Koca sahaya girerek hakem Halil Umut Meler’e yumrukla saldırıda bulundu. Yumruk atmasının ardından yere yığılan Meler’e, bir de sahaya giren iki kişinin tekme attığı görüldü.

Ankaragücü Spor Kulübü Başkanı Faruk Koca ve onunla birlikte Halil Umut Meler’e saldırıda bulunan iki kişi hakkında tutuklama kararı alındı.

Yaşanan olayın ardından Faruk Koca, kalp krizi şüphesiyle hastaneye kaldırılarak gözaltına alınmıştı. Ardından 10:50’de kendisinin tutuklandığı öğrenildi. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ise yaptığı açıklamada ‘Halil Umut Meler’e saldırıda bulunan tüm suçlular, en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu kararı ile tüm liglerdeki maçlar süresiz olarak ertelenmiştir.’ ifadelerine yer vermişti.

Saldırı olayı sırasında dikkat çeken isimlerden biri de Ankaragücü teknik direktörü Emre Belözoğlu olmuştu.

Maçın ardından açıklama yapmaya çıkan Emre Belözoğlu, ‘Bugün için ne söyleyeyim ki? Sadece çok üzgünüm, başka bir şey söylemek istemiyorum. Beni anlayışla karşılayacağınızı düşünüyorum.’ demişti.

Daha sonrasında Beyaz TV’de söylenenlere göre, Emre Belözoğlu istifa kararı almıştı.

Bu kararını da kısa bir süre içinde açıklayacağı iddia edilmişti.

Ortaya çıkan görüntülere göre Faruk Koca’nın, Halil Umut Meler’e saldırmasından 15 saniye önce ekranlara gelen Emre Belözoğlu, hakeme parmak sallıyordu.

Yine iddialara göre bu sırada Emre Belözoğlu’nun hakemi hedef gösterdiği ve hakaret ettiği ifade edildi. Video sosyal medyada kısa bir süre içerisinde yayıldı.

Gazeteci İsmail Saymaz ise Emre Belözoğlu’nun bu videosunu alıntılayarak “Gören de fon vaadiyle dolandırıcıya 4.2 milyon dolarını kaptırmış, ona sinirli zanneder.” dedi.

İsmail Saymaz’ın bahsettiği bu durum, Seçil Erzan’ın kurduğu ‘yüksek karlı gizli fon’ dolandırıcılığı olayının göndermesiydi herkesin anlayabileceği gibi.

“Yüksek karlı gizli fon” vaadiyle pek çok futbolcuyu dolandıran Seçil Erzan’ın mağdur ettiği isimlerden bir tanesi de Emre Belözoğlu olmuştu.

Emre Belözoğlu’nun avukatı Avukatı Şekip Mosturoğlu ise yaptığı açıklamada ‘Bankanın ismine duyduğu güven, işlemin bankada yapılıyor olması, banka müdürünün direkt muhatapları olması neticede de ellerine bir belgenin üretilip verilmiş olması, onda güveni sağlıyor. Olaydan sonra büyük bir hayal kırıklığı içerisindeydi. Zaman zaman dosya üzerine görüşüyoruz. Büyük bir maddi kaybı olduğu için üzüntüsü de büyük. Mağdurların da fail olduğu veya suçlandığı bir süreç yaşanıyor.’ demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x